Zagraj w nowoczesnym kasynie online

Powierzchnia nowego zielonego terenu dla krakowian to 1,42 ha. Zostanie ona połączona z Ogrodami Łobzów (park na tyłach pałacu, oddany do użytku w 2015 r.), a więc mieszkańcy zyskają niemal 3 ha zielonej przestrzeni. Otwarcie parku ma nastąpić najwcześniej w 2026 r. Fundusze na realizację inwestycji pochodzić mają z budżetu miasta. Obecnie trwają jeszcze dyskusje nad aspektami prawnymi współpracy uczelni z władzami Krakowa. – Teren w Łobzowie jest dla Politechniki Krakowskiej bardzo ważny.

  • Niezwykła aktualność i wszechobecność tematyki sztucznej inteligencji  w  wielu dziedzinach nauki, przemysłu i życia zaowocowała organizacją w Karpaczu osobnego Forum AI, specjalnej platformy dla wymiany wiedzy i doświadczeń ekspertów tej problematyki.
  • Przyjęto możliwość zgłoszeń indywidulanych lub zespołowych.
  • Laureatem Nagrody indywidualnej za osiągnięcia naukowe został prof. dr hab.

Politechnika Krakowska i MAN Trucks łączą siły

Tym razem SKOZK zwrócił się z prośbą o wsparcie studencką pomysłowością dla kameralnej przestrzeni Collegium Broscianum przy ul. Dodatkowo studenci mieli także zaproponować rozwiązania dla położonego naprzeciwko Placu Marii Magdaleny – Powstały bardzo dobre projekty, właściwe już gotowe do realizacji – oceniała prof. PK Katarzyna Hodor. Politechnika i Instytut będą wykorzystywać swoje zasoby aparaturowe oraz potencjał ekspercki, aby wspólnie podejmować projekty, których samodzielnie nie byliby w stanie zrealizować. Ta modelowa współpraca ostatnio znalazła swoje potwierdzenie w liście intencyjnym, podpisanym przez trzy największe krakowskie uczelnie techniczne tj. Politechnikę Krakowską, Akademię Górniczo-Hutniczą i Uniwersytet Rolniczy w Krakowie oraz Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, dotyczącym prac badawczych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i ochrony przed hałasem.

Wkrótce konferencja „Podziemny Kraków – hydrologia na obszarze historycznego miasta”

Celem badań jest opracowanie nowatorskiego biomateriału kompozytowego, który znacznie poprawi biokompatybilność i trwałość implantów chirurgicznych, dzięki czemu możliwe będzie zminimalizowanie konieczności wykonania operacji ich usunięcia lub rewizji. Projekt „BilaTeXene” wyprzedza dotychczasowe rozwiązania techniczne poprzez połączenie laserowej obróbki powierzchni z innowacyjnym dwuwymiarowym materiałem MXene. NCN przeznaczy ponad 1,7 mln złotych na sfinansowanie polskiej części projektu. Publikacje naukowe, aktywny udział w realizowanych w PK projektach NCN, NCBiR, UE, patenty zrealizowane w PK, ukończenie i rozliczenie projektu realizowanego w ramach współpracy z FutureLab PK, INTECH PK Sp.

Taki system wykrywałby wszelkie wycieki, także te związane z erozją wsteczną. – Metoda termomonitoringu została zastosowana na kilkuset obiektach na całym świecie. Metody te są rekomendowane od 2013 roku przez ICOLD, ale 14 lat temu w Polsce zabrakło woli, by ją wykorzystać. Koncepcja nie została zaakceptowana przez ówczesnych decydentów – wspominał dr inż.

Święto Szkoły 2022 – odznaczenia i nagrody dla pracowników PK

Musimy postawić na kooperację, a nie rywalizację – mówił Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji podczas podpisywania porozumienia z uczelniami o wspólnej organizacji Forum AI w Karpaczu. Forum AI będzie jednym z najważniejszych polskich wydarzeń w tej tematyce. Zgromadzi wybitnych ekspertów tej dziedziny zarówno z Politechniki Krakowskiej, jak i innych instytucji nauki czy biznesu. Poruszone zostaną zagadnienia związane z rozwojem technologii AI w sektorze usług publicznych oraz prywatnych. Uczestnicy przeanalizują szanse, ale też zagrożenia wynikające z wdrażania technologii AI do coraz szerszego zakresu życia społeczno-gospodarczego. Paneliści będą rozważać czy sztuczna inteligencja pomoże wzmocnić konkurencyjność firm na terenie Unii Europejskiej względem innych globalnych potęg gospodarczych takich jak Stany Zjednoczone czy Chiny.

Program gwarantuje laureatom zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy oraz dodatkowe fundusze na realizację projektów badawczych w dowolnej dyscyplinie naukowej. Prace, prowadzone na Politechnice Krakowskiej w zespole dr hab. Katarzyny Matras-Postołek, prof. PK na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej, wpisują się w najpilniejsze obecnie naukowe poszukiwania – skutecznych sposobów rozwiązania kryzysu energetycznego i wspierania ochrony środowiska. – W naszych badaniach koncentrujemy się na opracowywaniu zaawansowanych materiałów, które przyczyniają się do degradacji zanieczyszczeń wody oraz wspomagają konwersję energii odnawialnej np. Energii słonecznej – mówi prof. Matras Postołek. – Obecnie prowadzimy prace nad katalizatorem zdolnym do rozkładania organicznych zanieczyszczeń np.

– Ten czas stanowi przygotowanie do zawodu nauczyciela akademickiego, bądź też do pracy jako pracownik badawczo-dydaktyczny w szkole wyższej. Wybraliście Państwo w tym celu Szkołę Doktorską Politechniki Krakowskiej, z czego jesteśmy bardzo dumni. Tym bardziej, że poziom wyników w tegorocznej rekrutacji był bardzo wysoki. Szanowni Państwo,z głębokim żalem i zaskoczeniem przyjąłem wiadomość o śmierci JM Rektora prof. dra hab. Odejście Pana Profesora, cenionego naukowca i dydaktyka, w połowie swojej rektorskiej kadencji, to niepowetowana strata nie tylko dla uczelni, lecz również dla środowiska akademickiego Krakowa i czy plinko to oszustwo Małopolski, świata polskiej architektury i nauki.

Leave a Comment

Chat Icon